Czy tak wygląda lista zaproszonych do Polskiej Ligi Esportowej?

W środę informowaliśmy o nowym projekcie Fantasy Expo, jakim jest Polska Liga Esportowa w CS:GO oraz LoL z łączną pulą nagród o wysokości 240 000 złotych. Dzisiaj natomiast do naszego serwisu trafiła informacja o liście drużyn, które mogły otrzymać zaproszenie do zawodów!

Jak już możecie wiedzieć, w obu ligach PLE udział weźmie osiem zespołów, z czego pięć zagra na specjalnie zaproszenie, a pozostałe trzy zostaną wyłonione w kwalifikacjach.

Otrzymaliśmy nieoficjalną wiadomość, że do rozgrywek CS:GO zostali zaproszeni gracze – Team Kinguin, PRIDE, Pompa Team, Venatores i INETKOX. Z kolei do rywalizacji w LoL zaproszono prawdopodobnie – Team Kinguin, Digital Paradox, Pompa Team, AGO Gaming, oraz Jasny Gwint.

Jeżeli lista jest faktyczna, to mało prawdopodobne, aby któraś z powyższych drużyn nie skorzystała z zaproszenia. Chociażby z powodu dużej puli nagród, którą zapewnia Fantasy Expo. Pozostaje nam więc czekać na oficjalne informacje i wyniki kwalifikacji, które zostaną rozegrane w marcu.

Przypomnijmy, że na dwumiesięczny sezon ligowy będzie składało się 28 spotkań. Każdy zagra z każdym bez rundy rewanżowej. Za każde zwycięstwo drużyna otrzyma 3 punkty oraz 1200 zł, natomiast remis będzie premiowany 1 punktem i 600 zł. Najlepsze zespoły awansują do fazy pucharowej.

Wygląda na to, że szykuje nam się w Polsce naprawdę duży projekt e-sportowy z ogromnym potencjałem, który z pewnością przyczyni się do rozwoju tego sportu. Będzie to nie tylko idealna szansa na wybicie się mniej popularnych graczy i drużyn, ale także możliwość dynamicznego rozwoju organizacji gamingowych. – Esportz.pl.

Rozgrywki będą transmitowane na Twitchu i można domniemywać, że komentatorami ligi zostaną Nervarien oraz Izak – youtuberzy, którzy już od dłuższego czasu współpracują z agencją Fantasy Expo. Liga ma wystartować już w kwietniu.

1 Komentarz Dodaj swój komentarz →

  1. Play głównym partnerem PLE! Co z lokalizacją finałów? | Esportz.pl

    […] Jeżeli jeszcze nie wiesz, czym jest Polska Liga Esportowa, to przeczytaj wcześniejszą publikację… […]

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 20 =