Z Electronic Arts do Liverpool FC – niecodzienny transfer

Klub piłarski Liverpool FC występujący w angielskiej Premier League ogłosił w swoim oświadczeniu, że nowym dyrektorem generalnym zostanie Peter Moore. Moore to dotychczasowy, wieloletni pracownik studia Electronic Arts, w którym pełnił funkcję dyrektora operacji. To pierwszy tego typu przypadek, ale za pewnie nie ostatni.

Peter Moore jeszcze przez kilka miesięcy będzie pracował dla EA, ale już teraz Andrew Wilson oficjalnie pogratulował mu spełnienia marzeń i zapewnił o jego zaletach. Nowy CEO w Liverpoolu pojawi się dopiero latem. Takie przejście osoby na kierowniczym stanowisku z tradycyjnego sportu do e-sportu to zdecydowanie nowość. Należy to jednak traktować jako początek takich transferów.

Włodarzom angielskiego klubu e-sport nie jest obcy. W styczniu Konami ogłosiło, że stadion Anfield należący do Liverpool FC będzie gospodarzem UEFA Champions League eSports.

Na koniec warto dodać, że amerykańska firma Prodigy Sports specjalizująca się w poszukiwaniu odpowiednich osób na stanowiska kierownicze w podmiotach sportowych, rozpoczęła takie same działania na rynku sportu elektronicznego. Przedsiębiorstwo jako główny motyw do podjęcia takich działań przedstawia prośby
dotychczasowych klientów.

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 3 =