Wisła Płock otwiera się na e-sport

Wisła Płock, czołowy polski klub sportowy, który występuje m.in. w piłkarskiej Ekstraklasie postanowił wkroczyć na arenę e-sportowych rozgrywek. Nowym reprezentantem płocczan został utytułowany gracz FIFA – Cezary „KarteK” Gontarek. W 2015 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w turnieju EA SPORTS FIFA 15 Ultimate Team™.

KarteK niegdyś reprezentował najpopularniejsze i największe organizacje e-sportowe w Polsce, takie jak D-Link PGS, Voodoo Gaming czy MaxFloPlay. Tym samym powraca on do regularnej kariery e-piłkarza. Z kolei Wisła jest drugim klubem z Ekstraklasy po Legii Warszawa, który postanowił zaangażować się w sport elektroniczny. Koordynatorem sekcji został Marcin „Darky” Sieczkowski, dawny menadżer PGS.

Co ciekawe, klub planuje szersze zaangażowanie w e-sport. W najbliższym czasie mają powstać sekcje Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends, oparte o lokalną społeczność, przynajmniej na początku. Organizowane będą również liczne atrakcje dla fanów e-sportu z Płocka.

Od kilku miesięcy obserwujemy, jak elektroniczna rywalizacja się rozwija, widzimy inne kluby sportowe,  takie jak PSG, czy od niedawna Legia Warszawa, które otwierają sekcje esportowe, dlatego my również  w dniu dzisiejszym, po przygotowaniach od kilku miesięcy – wchodzimy do eSportu.– mówił wice-prezes klubu Tomasz Marzec na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się wyłącznie w internecie.

Kartka w negocjacjach z klubem reprezentowała Agencja Zawodników eFutbolu, pierwsza tego typu agencja w Polsce opiekująca się interesami wirtualnych piłkarzy.

Fot. Wisła Płock – Kartek podpisuje kontrakt

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 2 =