Twitter będzie transmitował rozgrywki ESL oraz DreamHack

Twitter poszukuje nowych rozwiązań, które przyciągną i utrzymają nowych oraz starych użytkowników. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że serwis społecznościowy nawiązał współpracę z organizacją ESL, a także DreamHack. Platforma mikroblogowa będzie transmitować rozgrywki e-sportowe oraz publikować unikalne treści.

Z oficjalnych informacji wynika, że umowa obejmuje transmisję najciekawszych rozgrywek w 2017 roku. Intel Extreme Masters w Katowicach jest pierwszym turniejem relacjonowanym na żywo na Twitterze. Łącznie zostanie przeprowadzonych 15 takich relacji.

W ramach współpracy Electronic Sports League będzie także produkowało specjalne materiały live dostępne wyłącznie na platformie społecznościowej. Ponadto użytkownicy Twittera będą mogli oglądać 30-minutowe programy prezentujące najciekawsze wydarzenia z turniejów. Pierwszym transmitowanym turniejem DreamHacka będzie Austin, który zostanie rozegrany już w kwietniu.

Materiały na żywo na Twitterze dostępne będą od 4 marca na esl.twitter.com, iem.twitter.com oraz dreamhack.twitter.com. Transmisje będą zawierały reklamy w stylu telewizyjnym połączone z krótkimi materiałami z najciekawszymi momentami, które reklamodawcy mogą promować na Twitterze. – Informuje serwis cybersport.pl.

Musimy przyznać, że jest bardzo ciekawy ruch ze strony Twittera, ale jednocześnie bardzo zrozumiały. Twitter bezustannie szuka możliwości rozwoju, a wejście w kolaborację z e-sportem może mu zdecydowanie wyjść na dobre.

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =