Twitch odnawia sześcioletni kontrakt z Team Liquid

Twitch oficjalnie poinformował o odnowieniu wyłącznego partnerstwa z Team Liquid. Oba przedsiębiorstwa będą wspólnie pracowały nad treściami dostarczanym widzom oraz doskonaleniem platformy dla profesjonalnych graczy i streamerów. 

Największy esportowo-gamingowy serwis streamingowy zbroi się w kontrakty na wyłączność z innymi przedstawicielami branży. Wynika to z faktu, iż takie rozwiązania zabezpieczają jego interesy na wiele lat. Twitch odczuł już skutki konkurencyjnej działalności YouTube’a, Facebooka oraz Twittera – wszystkie trzy serwisy są coraz chętniejsze do emitowania rywalizacji zawodowych graczy.

W końcu nie tak dawno informowaliśmy, że rozgrywki ESL Pro League oraz Esports Championship Series będą pokazywane wyłącznie na YT.

Przez wiele lat Twitch był niemal bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o streaming rozgrywek. Po prostu mało kto interesował się tematyką esportu. Oczywiste jest, że gdy pojawiły się duże pieniądze, pojawili się również znani internetowi giganci, którzy nie zamierzają odpuścić. Rynek praw transmisyjnych w sporcie elektronicznym nabiera rozpędu i z pewnością coraz częściej będziemy słyszeć o różnych kontraktach na wyłączność.

 

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thirteen + 15 =