SK Gaming oraz Renegades członkami WESA

World Esports Association, organizacja dążąca do pełnej profesjonalizacji sportu elektronicznego zyskała nowych działaczy. Pełnoprawnymi członkami stowarzyszenia zostały SK Gaming oraz Renegades. Tym samym dołączyli do takich marek jak Fnatic, Virtus.pro, Ninjas in Pyjamas czy ESL.

E-sport na całym świecie cały czas się reguluje i tak naprawdę proces stabilizacji oraz pełnej profesjonalizacji, jaką możemy spotkać w innych popularnych sportach dopiero następuje. Niezbędne w tym procesie są także specjalne organy, które zadbają o wszystkich stron interesu. Jednym z nich jest właśnie WESA, która powstała w maju 2016 roku z inicjatywy największych organizacji e-sportowych.

Prezesem oraz komisarzem WESA jest doświadczony Ken Hershman, który przez 4 lata był prezesem HBO Sports. Jego zdaniem im więcej podmiotów będzie zaangażowanych w działania WESA, tym bardziej możliwe będzie zaspokojenie potrzeb branży e-sportowej.

SK Gaming jest jedną z najstarszych i doświadczonych organizacji funkcjonujących w e-sporcie. Została założona w 1997 roku, gdy e-sport był jeszcze w głębokich powijakach. Z całą pewnością know-how zarządzających SK będzie przydatne w działaniach organu.

Natomiast Renegades reprezentuje świeże spojrzenie, ponieważ to młody gaming powstały w 2015 roku. We wrześniu 2016 został wykupiony przez Jonasa Jerebko, koszykarza grającego w NBA.

Tak prezentuje się lista członków WESA.

Powtarzając to, co powiedziałem, gdy kupiłem Renegades kilka miesięcy temu, zamierzam prowadzić naszą organizację w ten sam sposób, w jaki funkcjonują drużyny NBA – z szacunkiem i poparciem dla graczy oraz uznaniem dla fanów – Jonas Jerebko, właściciel Renegades, gracz Boston Celtics.

Poszerzanie listy członków World Esports Association jest niezwykle ważne dla prawidłowego i bezkonfliktowego rozwoju sportu elektronicznego.

 

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − 7 =