Samsung Polska wspiera drużynę Inetkox

Polski esport jest na dobrej fali i dzięki temu polskie drużyny zyskują coraz większe szanse na poważny rozwój. Samsung Polska ogłosiło, że wraca do sportu elektronicznego i wesprze projekt GO GO CS:GO 2, poszukujący talentów Counter-Strike: Global Offensive. Oprócz tego marka stała się sponsorem tytularnym drużyny Inetkox.

Zawodnicy Samsung4Gamers by Inetkox po raz pierwszy w nowych trykotach zaprezentowali się podczas Let’s Play Częstochowa, które odbywało się w ubiegły weekend. Ponadto ekipę skompletowaną w ramach pierwszej edycji  GO GO CS:GO wspierać będzie marka Roccat. Producent sprzętu także będzie miał swój udział w poszukiwaniu nowych esportowych talentów.

Co ciekawe, pieczę nad drużyną, a dokładnie nad jej prawidłowym rozwojem, zapleczem treningowym i wyjazdami, będzie sprawować zarząd organizacji PRIDE. Oznacza to, że Piotr „neqs” Lipski od teraz odpowiada ze dwie ekipy z czołówki polskiej sceny CS:GO.

Ponowne zaangażowanie się Samsunga w polski esport jest ściśle powiązane z wprowadzeniem do sprzedaży nowej serii monitorów przeznaczonych gamingowi. Zaangażowanie firmy Samsung w sponsoring drużyny Samsung4Gamers by Inetkox jest częścią działań marki mających na celu promowanie profesjonalnego e-sportu. Jest też uzupełnieniem oferty monitorów zaprojektowanych z myślą o graczach, którzy chcą osiągać lepsze wyniki w swojej grze. – podaje Samsung Polska.

Chyba można śmiało założyć, że w najbliższych miesiącach usłyszymy o kolejnych współpracach znanych marek z polskimi organizacjami sportu elektronicznego. Ingerencja w ten świat takich podmiotów jak Samsung, New Balance, Sprite czy Play będzie tylko upewniała inne działu marketingu, że to dobry kierunek.

Samsung4Gamers wystąpi w Mistrzostwach Polski ESL oraz weźmie udział w pierwszym sezonie Polskiej Ligi Esportowej.

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 18 =