Rozgrywki ECS na wyłączność w YouTube

YouTube nie odpuszcza i dzielnie walczy o widzów e-sportowych rozgrywek. Za dwa tygodnie pojedynki w ramach Esports Championship Series będzie można oglądać wyłącznie w serwisie należącym do Google’a. Tym samym Twitch po raz kolejny traci prawa do transmisji popularnych zawodów.

ECS to jedna z największych lig CS:GO na świecie, dzieli się na sekcję europejską oraz północnoamerykańską. Obecnie trwa trzeci sezon rozgrywek, w których udział bierze także Virtus.pro. Od teraz wszelkie spotkania będą transmitowane wyłącznie na kanałach FACEIT w serwisie YT, należących do organizatora ECS.

Dotychczas wszelkie transmisje Esports Championship Series można było oglądać na Twitchu. Jednak najpopularniejsza platforma streamingowa dedykowana graczom musi pogodzić się z drugą utratą ważnych rozgrywek. Jakiś czas temu ESL powierzyło YouTube’owi prawa do transmisji Pro League.

Transmisje rozgrywek e-sportowych stają się bardzo łakomym kąskiem dla wszelkich serwisów społecznościowych, które oferują realizowanie transmisji na żywo. Coraz większe słupki oglądalności, to coraz większe zyski dla reklamodawców oraz samych organizatorów rozgrywek.

Możliwe, że dzięki temu coraz częściej będziemy obserwować zmiany na rynku e-sportowych transmisji. Niedawno DreamHack ogłosił współpracę z Twitterem na 2017 rok. Tym samym turnieje DH będą również transmitowane na platformie mikro-blogowej.

Twitter ma bardzo duże szanse na to, aby stać się pewnego rodzaju centrum e-sportu. To właśnie tam pojawia się bardzo dużo informacji na ten temat, a dodatkowo setki tysięcy użytkowników z całego świata chętnie wchodzi w dyskusje z innymi.

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven + thirteen =