Ronaldo, O’Neal, Neymar Jr – sportowcy inwestują w e-sport

Brazylijski gwiazdor piłki nożnej reprezentujący barwy FC Barcelony – Neymar Jr, prawdopodobnie jest zainteresowany inwestycją w e-sport. Piłkarz miałby zakupić drużynę League of Legends. Na taki krok zdecydował się już jego rodak – Ronaldo, który sięgał po tytuły mistrza świata w 1994 oraz 2002 roku.

Grono nowych inwestorów na rynku sportu elektronicznego stale się poszerza. Jak widać, decydują się na to nie tylko kluby sportowe i światowe marki, ale także sami sportowcy, którzy dbają o swoje kontrakty biznesowe. Według zagranicznych mediów Neymar chciałby zostać właścicielem zespołu rywalizującego w grze League of Legends.

Taki krok ze strony brazylijskiego sportowca nie będzie dużym zaskoczeniem, gdyż sam nie ukrywa, że jest fanem m.in. Counter-Strike’a: Global Offensive. Ponadto Neymar z dużym entuzjazmem powitał Enrique „xPeke” Cedeño Martínez w gronie ambasadorów Gillette na Twitterze.

Na początku tego roku portale informacyjne obiegła wiadomość, że w drużynę League of Legends postanowił zainwestować były piłkarz pochodzący z Brazylii, a mianowicie Ronaldo. Uznawany wielokrotnie za najlepszego piłkarza na świecie, obecnie jest współwłaścicielem drużyny CNB e-Sports Club.

Amerykańskie NRG eSports to inna organizacja, która wśród swoich udziałowców posiada gwiazdy sportu. Shaquille O’Neal – legenda NBA, Alex Rodriguez – legenda baseballa oraz Jimmy Rollins – także baseballista, postanowili mieć swój udział w rozwoju e-sportu.

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven − 11 =