Powstaje Polska Liga Esportowa!

Nic nie wskazywało na to, że w środowe popołudnie usłyszymy tak świetną wiadomość. Fantasy Expo Challange uruchamia nowy niesamowity projekt, jakim jest Polska Liga Esportowa dla graczy League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive. Łączna pula nagród w rozgrywkach wynosi aż 240 000 złotych!

Gracze dwóch najpopularniejszych tytułów e-sportowych mają rozpocząć rywalizację w kwietniu. Zarówno w rozgrywkach LoL, jak i CS:GO rywalizować będzie 8 drużyn – 5 otrzyma zaproszenie, a pozostałe 3 zostaną wyłonione w marcowych kwalifikacjach. Każdy zagra z każdym w systemie BO2 (mecz na 2 mapach) bez rundy rewanżowej.

W związku z tym w jednej i drugiej lidze zostanie rozegranych 28 spotkań. Za każde zwycięstwo na konto drużyny trafią 3 punkty oraz 1,200 zł. Z kolei remis będzie premiowany 1 punktem i 600 zł. Zmagania ligowe potrwają do maja, a więc dwa miesiące. W czerwcu najlepsze drużyny wezmą udział w play-offach i powalczą o nagrody główne.

Niestety na ten moment nie znamy szczegółów dotyczących tego, jakie zespoły zostaną zaproszone do gry, ani ile ekip weźmie udział w fazie pucharowej oraz ile wyniesie nagroda główna. Natomiast po odliczeniu kwoty, która zostanie rozdana po fazie grupowej, w puli pozostaje jeszcze ponad 86 tysięcy złotych!

Wiemy natomiast, że wszystkie spotkania ligowe będą transmitowane na Twitchu. Ponadto organizatorzy zapewniają, że oprócz relacji z meczów nie zabraknie unikalnych materiałów dotyczących zawodników rywalizujących w lidze.

Wygląda na to, że szykuje nam się w Polsce naprawdę duży projekt e-sportowy z ogromnym potencjałem, który z pewnością przyczyni się do rozwoju tego sportu. Będzie to nie tylko idealna szansa na wybicie się mniej popularnych graczy i drużyn, ale także możliwość dynamicznego rozwoju organizacji gamingowych.

Inicjatywa FEC to ogromny krok w kierunku profesjonalizacji e-sportu. Nigdy dotąd w Polsce nie było takiej inicjatywy z tak dużym budżetem.

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 4 =