Pierwszy weekend IEM Katowice już za nami

W niedzielę zakończyły się pierwsze rozgrywki w ramach tegorocznego Intel Extreme Masters Katowice. Po czterech dniach rywalizacji na najwyższym poziomie poznaliśmy mistrzów League of Legends. Złoto zdobyli gracze Flash Wolves, którzy w finale okazali się lepsi od G2 Esports. Niestety pierwszy weekend otwarty dla fanów napotkał problemy natury techniczno-organizacyjnej. 

Przez ostatnie kilkadziesiąt godzin katowicki Spodek znajdował się pod panowaniem fanów LoL, chcących oglądać na żywo zmagania najlepszych zawodowców świata. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania H2k-Gaming, w którym występuje Marcin „Jankos” Jankowski. Polak w wywiadzie dla Cybersport.pl powiedział, że dzięki kibicom zasiadającym na trybunach po raz pierwszy w karierze czuł się na scenie tak niezwykle.

Niestety H2k w niedzielnym półfinale uległo 2:1 późniejszym triumfatorom z Flash Wolves. Wilki po wyrównanej grze pokonały w finale G2 Esports 2 do 1. Na konto zwycięzców trafiło 70,000 dolarów.

Spodek wypełniony przez fanów LoL. fot. ESL Polska

Podczas pierwszego weekendu IEM w mediach społecznościowych pojawiły się negatywne opinie dotyczące całej imprezy. Wiele osób nawet określiło event jako niewypał. Takie opinie są wynikiem przede wszystkim nieobecności kilku czołowych drużyn oraz sporej ilości długich przerw technicznych.

Dzisiaj startują mistrzostwa w Starcrafta II, a w środę rywalizację rozpoczną gracze Counter-Strike: Global Offensive. W turnieju SC2 jednym z faworytów jest Artur „Nercio” Bloch, fani CS:GO liczą na drugi triumf z rzędu Virtus.pro.

Drugi weekend Intel Extreme Masters w Spodku startuje już w piątek 3 marca i potrwa do niedzieli!

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten + twenty =