NHL sonduje na rynku e-sportu i planuje swoją e-ligę

Komisarz amerykańskiej NHL Gary Bettman mówi o stworzeniu własnych rozgrywek podobnych do NBA 2K eLeague. Oznacza to, że kolejna duża organizacja sportowa z USA dostrzega potencjał e-sportu. Na ten moment brakuje konkretnych ruchów, ale z pewnością na słowach się nie skończy.

Bettman poruszył temat zaangażowania zawodowej ligi hokeja w sport elektroniczny podczas konferencji The Sport Business Summit w Nowym Jorku. NHL chce pójść w tym samym kierunku co NBA i studio 2K. W przypadku NHL istnieje możliwość współpracy jedynie z EA Sports, które od 1991 roku wydaje grę dla fanów hokeja. Wyobrażamy sobie coś, co zwiększy przywiązanie fanów do klubów.

Mamy do czynienia z kolejnym wyraźnym sygnałem świata sportu, któremu zwiększa się apetyt na e-sport. Jest to oczywiście konsekwencja coraz wyższych słupków oglądalności oraz rosnącego ekwiwalentu reklamowego. Prognozy mówiące o tym, że dochód rynku e-sportowego w 2020 roku ma wynieść 1,5 miliarda dolarów, muszą robić wrażenie.

Nie znamy żadnych szczegółów dotyczących tego projektu i możliwe, że samo NHL jeszcze do końca nie wie, jak wszystko miałoby wyglądać. Wiemy jednak, że rozmowy z EA na ten temat trwają już mniej więcej rok.

W e-sportowej lidze NBA kluby będą posiadały pięcioosobowe zespoły, tak samo jak w rozgrywkach koszykarskich. E-liga NHL mogła by się oprzeć dokładnie na tym samym schemacie.

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve + 2 =