Nazara Games wyłoży 20 mln dolarów na rozwój e-sportu w Indiach

Drugie państwo świata pod względem populacji może za kilka lat zawojować świat e-sportowych rozgrywek. Wszystko za sprawą inwestycji na jaką zdecydowało się Nazara Games. Indyjski lider rynku gier mobilnych postanowił zainwestować 20 milionów dolarów na rozwój sportu elektronicznego w swoim kraju w ciągu następnych 5 lat.

Nazara stworzy ligę e-sportową, w której będą rywalizowali gracze Dota2 oraz Counter-Strike: Global Offensive. Manish Agarwal, CEO indyjskiego potentata gier mobilnych zaznaczył, że zamierzają stworzyć w Indiach rozwinięty e-sportowy ekosystem, którego obecnie brakuje.

Nowy projekt Nazara Games będzie skierowany do 5-7 milionów zapalonych graczy oraz fanów e-sportowej rywalizacji. Projekt będzie składał się z rozwiniętej platformy internetowej dla społeczności, ligi dla graczy oraz sieci profesjonalnych zespołów, które będę obsługiwane przez przedsiębiorstwo.

E-sport w ostatnich latach stał się kulturowym fenomenem. Kraje w Europie, Korei, Chinach i Stanach Zjednoczonych notują masowy wzrost graczy oraz widzów. Uruchomienie ligi esportowej, to doskonały sposób dotarcia do dużej grupy entuzjastów esportu w Indiach. – Nitish Mittersain, założyciel i dyrektor zarządzający Nazara Games.

Fani będą mogli śledzić rozgrywki na żywo w telewizji internetowej, a także korzystać z poradników, forów oraz brać udział w turniejach. Możliwe, że dzięki temu za kilka lat na największych turniejach e-sportowych profesjonaliści z Indii będą zaliczani do grona faworytów.

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 9 =