Mad Catz, producent sprzętu gamingowego – bankrutuje

Legendarna marka produkująca od 1989 roku sprzęt peryferyjny do komputerów oraz konsol złożyła 30 marca wniosek o upadłość. Producent był najbardziej znany z wysokiej jakości kontrolerów do gry, a także futurystycznych myszy komputerowych. Tak kończy się ponad roczny okres problemów finansowych, spowodowanych jedną błędną decyzją.

Mad Catz zaprzestał już działalności i jest w trakcie postępowania upadłościowego. Amerykańskie przedsiębiorstwo borykało się z dużymi problemami finansowymi od dłuższego czasu i na początku 2016 roku zrezygnowało z umów sponsorskich. Tego samego roku w lutym z posady zrezygnowali prezes oraz starszy wiceprezes ds. biznesu.

Zaraz po tych wydarzeniach opublikowany został niezbyt optymistyczny raport finansowy. Wówczas w celu poprawy sytuacja Mad Catz zwolniło 37% swoich pracowników.

Głównym powodem takiej sytuacji była niesprzedająca się gra Rock Band 4, którą marka dystrybuowała, a także tworzyła do niej akcesoria sprzętowe. W ciągu roku od wydania gry, finanse Mad Catz spadły z poziomu 4,7 mln dolarów zysków do 11,6 mln strat. Dodatkowo w magazynach zalegały niesprzedane zapasy Rock Band o wartości 8 mln dolarów.

 

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − five =