Liga Overwatch wg Morgan Stanley może przynieść 720 mln dolarów zysku

Morgan Stanley, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie prognozuje, że Overwatch League może zapewnić roczny przychód na poziomie 20-720 mln dolarów. Wysokość tej kwoty będzie zależna od stabilności i pewności rynku.

Blizzard stale przygotowuje rozgrywki dla swojego najnowszego tytułu e-sportowego i nie ujawnia jeszcze żadnych szczegółów. Mimo to Morgan Stanley pokusił się o prognozę która, choć jest niezwykle ogólna, może zrobić bardzo duże wrażenie na potencjalnych inwestorach.

Biorąc pod uwagę rozwój e-sportu, przedstawione kwoty wydają się jak najbardziej realne. Blizzard będzie dysponował wielokanałowym dopływem pieniędzy – począwszy od licencji na grę w lidze, przez reklamy i sprzedaż biletów dla kibiców, a skończywszy na prawach do transmisji rozgrywek, DLC oraz merchandisingu.

Na początku marca informowaliśmy o tym, że slot na udział w lidze przypisany do danego miasta może kosztować od 2 do 5 mln dolarów. Jednym z wyjątków może być Los Angeles, w którym opłata ma wynieść nawet 15 mln! Liga Overwatch zrewolucjonizuje e-sport? Nawet 15 mln dolarów za slot!

Jeżeli produkt Blizzarda osiągnąłby przychód na poziomie chociażby zbliżonym do 700 mln, to dogoniłby amerykańską ligę piłkarską. Major Soccer League w 2016 roku osiągnęło przychód w wysokości ok. 650 mln dolarów. Overwatch League ma wystartować już w lipcu.

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − 6 =