Liga futbolu australijskiego zamierza wejść w esport

Australian Football League, czyli najważniejsza liga futbolu australijskiego w Australii zamierza zorganizować turniej esportowy w Melbourne. Ma to być początek rozszerzenia działalności na rynek sportów elektroniczny, który może być m.in. źródłem nowych przychodów ze sponsoringu.

Niemal każdego dnia i w każdej części globu przedsiębiorstwa oraz marki dostrzegają potencjał w esporcie, a raczej w gronie odbiorców, które stanowią millenialsi. Tym razem to Australian Football League ogłasza, że podejmuje już pierwsze kroki w kierunku aktywizacji fanów elektronicznej rywalizacji.

Bardzo dużą popularność esportu wśród millenialsów dostrzega właśnie Darren Birch, dyrektor generalny AFL ds. rozwoju, cyfryzacji i publiczności. Zaznacza przy tym, że lidze zależy na zróżnicowaniu grupy odbiorców. Chcemy aby AFL, poprzez esport, miało możliwość generowania szerszego odwołania do klubów i umożliwienia przyciągnięcia większej liczby sponsorów, przychodów i konsumpcji marki – niezależnie od tego, czy jest to wydarzenie futbolowe czy impreza esportowa. – zaznacza Birch.

Inspiracją dla takiego kierunku działań ligi futbolu australijskiego były działania klubów piłkarskich w Europie, zwłaszcza takiej potęgi jak Paris Saint Germain czy niemieckie Schalke 04.

Wygląda na to, że Australia właśnie szeroko otwarła swoje drzwi dla rynku esportowego. Właśnie w ten weekend odbywa się pierwszy w historii australijski przystanek Intel Extreme Masters. Na ten czas stolicą esportu został Sydney.

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + twenty =