Kierownik marketingu Della przechodzi do Kinguin. Powstanie centrum e-sportowe!

Z początkiem kwietnia Kinguin pozyskało do załogi nowego menadżera wysokiego szczebla. Został nim były kierownik ds. marketingu marki Dell – Jacek Traczyński. Obejmie on posadę dyrektora generalnego Kinguin Franchising Systems. Przejście ma związek z planowanym stworzeniem baru e-sportowego oraz areny e-sportowej.

Na ten moment jedna z wiodących platform sprzedających klucze do gier nie zabiera głosu na temat Kinguin Franchising Systems. Udało nam się jednak dowiedzieć, że całość jest powiązana z nowymi projektami, jakie wkrótce mają powstać w Warszawie. Chodzi o wspomnianą wyżej arenę e-sportową oraz bar skierowany do fanów gier komputerowych. Całość ma stanowić pierwsze w stolicy Polski centrum e-sportowe.

Nie można także pominąć samej nazwy KFS, która jasno wskazuje na system franczyzowy. Być może jednym z celów Kinguin jest stworzenie sieci centrów e-sportowych w największych miastach na całym świecie. Już teraz popularny pingwin aktywnie wspiera zespoły oraz turnieje e-sportowe. Ostatnio był chociażby jednym z głównych partnerów IEM Katowice.

Kinguin jest jedną z najprężniej rozwijających się marek na rynku gamingu oraz sportu elektronicznego w Polsce i Europie. Transfer personalny z amerykańskiego koncernu komputerowego tylko to potwierdza. Jacek Traczyński był związany z Dellem od listopada 2007 roku i przez cały czas zajmował się m.in. działaniami marketingowymi polskiego oddziału przedsiębiorstwa.

 

1 Komentarz Dodaj swój komentarz →

  1. NEWS#4: Polska organizacja PRIDE pozyskuje inwestora, a Team Kinguin otwiera centrum esportowe! Specjaliści z innych branż przechodzą do esportu | Esportz.pl

    […] Takie przejścia do branży gier i esportu obserwujemy także w Polsce. Na Esportz pisałem m.in. o przejściu kierownika marketingu Dell do Kinguin Franchising Systems. […]

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 2 =