Fnatic otrzyma 7 mln dolarów od właścicieli AS Roma i Boston Celtics

Fnatic, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najstarszych organizacji esportowych na świecie otrzyma rundę finansową opiewającą na kwotę 7 milionów dolarów! Taki wynik osiągnięto m.in. dzięki inwestycyjnemu zaangażowaniu Raptor Group, właścicieli klubów AS Roma i Boston Celtics, a także właścicielowi Fractal Design.

Popularny brytyjsko-szwedzki gaming założony w 2004 roku zmierza w kierunku profesjonalnych klubów sportowych. Właściciele mają w planach rozbudowanie własnych zasobów esportowych i głównym punktem całego projektu jest zatrudnienie nowych trenerów, analityków, psychologów sportowych, a także kolejne akademie. Zebrane fundusze zostaną również przeznaczone na rozwój Fnatic Gear – marki produkującej sprzęt dla graczy.

Jest to kolejna duża inwestycja opiewająca na kilka milionów w świecie sportu elektronicznego. Do tej imponującej puli pieniędzy dołożyli się także dyrektor MIT Media Lab oraz Hersh Interactive Group.

Dla AS Romy oraz Boston Celtics esport absolutnie nie jest czymś nowym. Włoski klub już w lutym wspólnie z Fnatic utworzył sekcję FIFY. Natomiast jeden z właścicieli drużyny koszykarskiej pod koniec marca ogłosił, że wezmą udział w NBA 2K eLeague.

W drugiej połowie marca informowaliśmy o nawiązaniu współpracy przez Fnatic z chińską agencją e-sportową B.O.O.T. Fnatic zmierza na podbój azjatyckiego rynku.

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 3 =