ESL rozpoczyna współpracę z Qwatti eSports

Electronic Sports League, największa firma e-sportowa na świecie nawiązała współpracę z Qwatti eSports, agencją, która łączy świat e-sportu ze światem sportu tradycyjnego. Partnerstwo jest odpowiedzią na długoterminowe plany ESL polegające na połączeniu obu tych sektorów.

Sport elektroniczny strukturalnie z każdym miesiącem staje się coraz bardziej podobny do tradycyjnego sportu. Rośnie liczba zainteresowanych e-sportem, a tym samym mamy do czynienia z coraz wyższym ekwiwalentem reklamowym. To właśnie powoduje, że marki i kluby znane dotychczas z piłkarskich czy koszykarskich aren zaczną pojawiać się przy profesjonalnych graczach komputerowych.

ESL oraz Qwatti zamierzają wykorzystać ten fakt na rzecz rozwoju globalnego rynku. Jest to pierwsza tego typu współpraca na świecie. Oba podmioty będą podejmowały starania i kreowały możliwości dla nowych inwestycji pochodzących od przedsiębiorstw działających dotychczas wyłącznie w sporcie.

Qwatti ma w swoim portfolio stworzenie e-sportowej drużyny dla klubu Sporting Lizbona, a także organizację turnieju FIFA – Legia eSports Cup 2016.

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 18 =