Eliminacje Overwatch World Cup w Katowicach!

Wygląda na to, że na polskiej mapie prestiżowych turniejów esportowych pojawi się nowa pozycja. W regulaminie Overwatch World Cup umieszczono zapisy dotyczące turniejów eliminacyjnych i ich lokalizacji. Jedną z nich są Katowice, które od lat goszczą najlepszych graczy świata na Intel Extreme Masters!

Wyłoniliśmy czołowe 32 regiony w oparciu o średnią rangę umiejętności setki najlepszych graczy. Teraz gracze i widzowie z każdego z regionów zagłosują na skład komitetu, który będzie odpowiedzialny za selekcję jak najsilniejszej reprezentacji danego kraju. Drużynom narodowym, które awansują do fazy grupowej oraz finałów, towarzyszyć będą członkowie ich komitetu, a zakwaterowanie oraz podróż zostaną opłacone przez Blizzard Entertainment. Każdy użytkownik może zagłosować na 3 członków komitetu – więcej o nich dowiecie się poniżej!

Powyższy fragment pochodzi z oficjalnej strony Overwatch World Cup.

Zawodnicy Overwatch oprócz Katowic odwiedzą Szanghaj, który również gościł już mnóstwo turniejów esportowych, a także Anaheim w Stanach Zjednoczonych i Sydney. Śmiało można powiedzieć, że polskie miasto osiągnęło kolejny sukces jeżeli chodzi o esport. To stanowi kolejny dowód słuszności działań zapoczątkowanych m.in. przez Piotra Uszoka, byłego prezydenta Katowic.

Nie znamy jeszcze terminu, wiemy jedynie, że turniej finałowy w Anaheim odbędzie się podczas oficjalnego eventu Blizzarda w dniach 3-4 listopada.

0 Komentarzy Dodaj swój komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − eighteen =